Texmate DI-50-DCA-ID02
Part No.:
DI-50-DCA-ID02
Manufacturer:
Texmate
Category:
Meters
Package:
Description:
Process DC AMP for 50mV or 100mV
Comments
DI-50-DCA-ID02 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Texmate
Series:
DI
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Voltmeter
Measuring Type:
Voltage
Measuring Range:
50mV, 100mV
Display Type:
Number of Characters Per Row:
5
Display Characters - Height:
0.560" (14.22mm)
Output Type:
Analog, Relay (4)
Voltage - Supply:
85 ~ 265VAC, 95 ~ 300VDC
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 92.00mm x 45.00mm