XP Power DLE60PS12
Part No.:
DLE60PS12
Manufacturer:
XP Power
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDDLE60PS12.pdf
Description:
LED DVR CC/CV AC/DC 9-12V 4.2A
Comments
DLE60PS12 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
XP Power
Series:
DLE60 (60W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current, Voltage
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
9 ~ 12V
Current - Output (Max):
4.2A
Power (Watts):
50 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OCP, OVP, SCP
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-20°C ~ 50°C
Efficiency:
86%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
6.73" L x 1.78" W x 1.27" H (164.1mm x 45.3mm x 32.5mm)