XP Power DLG150PS1050-A
Part No.:
DLG150PS1050-A
Manufacturer:
XP Power
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDDLG150PS1050-A.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 60-143V
Comments
DLG150PS1050-A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
XP Power
Series:
DLG-HV (150W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
60 ~ 143V
Current - Output (Max):
1.05A
Power (Watts):
150 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OCP, OVP, SCP
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C
Efficiency:
92%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
8.90" L x 2.68" W x 1.54" H (226.0mm x 68.0mm x 39.0mm)