XP Power DLG150PS12
Part No.:
DLG150PS12
Manufacturer:
XP Power
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDDLG150PS12.pdf
Description:
LED DRIVER CC/CV AC/DC 12V 11A
Comments
DLG150PS12 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
XP Power
Series:
DLG (150W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current, Voltage
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
11A
Power (Watts):
132 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OTP, OVP, SCP
Ratings:
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C
Efficiency:
88%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
8.74" L x 2.68" W x 1.54" H (222.0mm x 68.0mm x 39.0mm)