XP Power DLG150PS1400-A
Part No.:
DLG150PS1400-A
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDDLG150PS1400-A.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 30-107V
Comments
DLG150PS1400-A Specifications
Series:
DLG-HV (150W)
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
30 ~ 107V
Current - Output (Max):
1.4A
Power (Watts):
150 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C
Efficiency:
91%
Size / Dimension:
8.90" L x 2.68" W x 1.54" H (226.0mm x 68.0mm x 39.0mm)