Brady Corporation DMC-8/16-15
Part No.:
DMC-8/16-15
Manufacturer:
Brady Corporation
Category:
Markers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDDMC-8/16-15.pdf
Description:
DMC-8/16-15
Comments
DMC-8/16-15 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Brady Corporation
Series:
Durasleeve®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Wire Marker Carrier, Slip-On
Size:
0.59" W (15.0mm)
Cable Diameter:
0.315" ~ 0.630" (8.00mm ~ 16.00mm)