Eaton - Electronics Division DRA125-470-R
Part No.:
DRA125-470-R
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDDRA125-470-R.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 2.59A 81 MOHM SMD
Comments
DRA125-470-R Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.59 A
Current - Saturation (Isat):
3.13A
DC Resistance (DCR):
81mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)