Eaton - Electronics Division DRA127-220-R
Part No.:
DRA127-220-R
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDDRA127-220-R.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 3.98A 40 MOHM SMD
Shipping
Inventory:869
Comments
DRA127-220-R Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Series:
DRA
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.98 A
Current - Saturation (Isat):
7.57A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
40mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)