Eaton - Electronics Division DRA73-330-R
Part No.:
DRA73-330-R
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDDRA73-330-R.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.25A 183MOHM SMD
Comments
DRA73-330-R Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.25 A
Current - Saturation (Isat):
1.35A
DC Resistance (DCR):
183mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max):
0.140" (3.55mm)