Microchip Technology DSA1001DI1-020.0000TVAO
Part No.:
DSA1001DI1-020.0000TVAO
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Oscillators
Package:
4-VDFN
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDDSA1001DI1-020.0000TVAO.pdf
Description:
MEMS OSCILLATOR, AUTOMOTIVE, CMO
Comments
DSA1001DI1-020.0000TVAO Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
DSA1001
Package/Case:
4-VDFN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
20 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.7V ~ 3.6V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
8mA
Ratings:
AEC-Q100
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-CDFN (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)