Microchip Technology DSA1001DL2-028.6364TVAO
Part No.:
DSA1001DL2-028.6364TVAO
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDDSA1001DL2-028.6364TVAO.pdf
Comments
DSA1001DL2-028.6364TVAO Specifications
Frequency:
28.6364 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 3.6V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10.5mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)