Microchip Technology DSA1125DA1-033.3333TVAO
Part No.:
DSA1125DA1-033.3333TVAO
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Oscillators
Package:
6-VDFN
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDDSA1125DA1-033.3333TVAO.pdf
Description:
MEMS OSCILLATOR, AUTOMOTIVE, CMO
Comments
DSA1125DA1-033.3333TVAO Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
DSA1125
Package/Case:
6-VDFN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
33.3333 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
35mA
Ratings:
AEC-Q100
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-VDFN (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)