Microchip Technology DSA6011JL2B-025.0000VAO
Part No.:
DSA6011JL2B-025.0000VAO
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Oscillators
Package:
4-VLGA
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDDSA6011JL2B-025.0000VAO.pdf
Description:
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
Comments
DSA6011JL2B-025.0000VAO Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
DSA60XX
Package/Case:
4-VLGA
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
25 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.3mA (Typ)
Ratings:
AEC-Q100
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VLGA (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)