Microchip Technology DSC1123NI5-100.0000
Part No.:
DSC1123NI5-100.0000
Description:
MEMS OSC LOW JITTER 100MHZ LVDS
Comments
DSC1123NI5-100.0000 Specifications
Series:
DSC1123
Packaging:
Tube
Frequency:
100 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±10ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
32mA
Supplier Device Package:
6-CDFN (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)