Microchip Technology DSC6011CI2A-048.0000T
Part No.:
DSC6011CI2A-048.0000T
Package:
4-VDFN
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDDSC6011CI2A-048.0000T.pdf
Comments
DSC6011CI2A-048.0000T Specifications
Package/Case:
4-VDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
48 MHz
Voltage - Supply:
1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.3mA (Typ)
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)