Microchip Technology DSC6083HI1A-745K000
Part No.:
DSC6083HI1A-745K000
Package:
4-VFLGA
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDDSC6083HI1A-745K000.pdf
Comments
DSC6083HI1A-745K000 Specifications
Package/Case:
4-VFLGA
Packaging:
Bag
Frequency:
745 kHz
Voltage - Supply:
1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.3mA (Typ)
Supplier Device Package:
4-VFLGA (1.6x1.2)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)