Microchip Technology DSC6111HE1B-050.0000
Part No.:
DSC6111HE1B-050.0000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDDSC6111HE1B-050.0000.pdf
Description:
MEMS OSCILLATOR, ULTRA LOW POWER
Comments
DSC6111HE1B-050.0000 Specifications
Series:
DSC61XXB
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Frequency:
50 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3mA (Typ)
Ratings:
AEC-Q100
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VFLGA (1.6x1.2)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)