Microchip Technology DSC6331HI2AA-012.0000
Part No.:
DSC6331HI2AA-012.0000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDDSC6331HI2AA-012.0000.pdf
Description:
SPREAD SPECTRUM MEMS OSC +-0.25%
Comments
DSC6331HI2AA-012.0000 Specifications
Series:
DSC63XX
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Frequency:
12 MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max):
3mA (Typ)
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)