Harvatek Corporation E3113BGR-10D0003Q3U1930
Part No.:
E3113BGR-10D0003Q3U1930
Manufacturer:
Harvatek Corporation
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDE3113BGR-10D0003Q3U1930.pdf
Description:
LED RGB 4SMD R/A
Comments
E3113BGR-10D0003Q3U1930 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Harvatek Corporation
Series:
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
Red, Green, Blue (RGB)
Configuration:
Common Anode
Lens Color:
Lens Transparency:
Millicandela Rating:
500mcd Red, 500mcd Green, 500mcd Blue
Lens Style:
Round with Domed Top
Lens Size:
2.00mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2V Red, 3V Green, 3V Blue
Current - Test:
10mA Red, 10mA Green, 10mA Blue
Viewing Angle:
Mounting Type:
Surface Mount, Right Angle
Wavelength - Dominant:
Wavelength - Peak:
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
4-SMD
Size / Dimension:
3.20mm L x 1.50mm W