Igus E4-42-387-100-0
Part No.:
E4-42-387-100-0
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDE4-42-387-100-0.pdf
Description:
Cble Carrier 2.52H 16.30W;1=1ft
Comments
E4-42-387-100-0 Specifications
Cavity Height:
1.654" (42.00mm)
Cavity Width:
15.236" (387.00mm)
Minimum Bend Radius:
3.937" (100.00mm)
Outer Height:
2.520" (64.01mm)
Outer Width:
16.299" (414.00mm)
Length:
Link Pitch:
2.640" (67.06mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 120°C