Igus E4-56-11-300-0
Part No.:
E4-56-11-300-0
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDE4-56-11-300-0.pdf
Description:
Cble Carrier 3.31H 5.79W;1=1ft
Comments
E4-56-11-300-0 Specifications
Cavity Height:
2.205" (56.00mm)
Cavity Width:
4.409" (112.00mm)
Minimum Bend Radius:
11.811" (300.00mm)
Outer Height:
3.307" (84.00mm)
Outer Width:
5.787" (147.00mm)
Length:
Link Pitch:
3.580" (90.93mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 120°C