ECS Inc. ECS-1142.85-18-33-ADN-TR
Part No.:
ECS-1142.85-18-33-ADN-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDECS-1142.85-18-33-ADN-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 114.2850MHZ 18PF SMD
Shipping
Inventory:898
Comments
ECS-1142.85-18-33-ADN-TR Specifications
Series:
ECX-32
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Product Status:
Active
Frequency:
114.285 MHz
Frequency Stability:
±100ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
3rd Overtone
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)