ECS Inc. ECS-120-20-19A-TR
Part No.:
ECS-120-20-19A-TR
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDECS-120-20-19A-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Shipping
Inventory:152
Comments
ECS-120-20-19A-TR Specifications
Series:
ECX-19A
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Product Status:
Active
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.433" L x 0.197" W (11.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)