ECS Inc. ECS-143-20-30B-TR
Part No.:
ECS-143-20-30B-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDECS-143-20-30B-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 14.31818MHZ 20PF SMD
Comments
ECS-143-20-30B-TR Specifications
Series:
ECX-53B
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Product Status:
Active
Frequency:
14.31818 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.85mm)