ECS Inc. ECS-240-20-33-TR3
Part No.:
ECS-240-20-33-TR3
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDECS-240-20-33-TR3.pdf
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Comments
ECS-240-20-33-TR3 Specifications
Series:
ECX-32
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)