ECS Inc. ECS-35-18-5PVX
Part No.:
ECS-35-18-5PVX
Package:
HC-49/US
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDECS-35-18-5PVX.pdf
Description:
CRYSTAL 3.579545MHZ 18PF SMD
Comments
ECS-35-18-5PVX Specifications
Series:
CSM-7SSX
Package/Case:
HC-49/US
Product Status:
Active
Frequency:
3.579545 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
150 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.102" (2.60mm)