ECS Inc. ECS-80-18-30-JGN-TR
Part No.:
ECS-80-18-30-JGN-TR
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDECS-80-18-30-JGN-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
Comments
ECS-80-18-30-JGN-TR Specifications
Series:
ECX-53
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Product Status:
Active
Frequency:
8 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)