ECS Inc. ECS-MPIL0530-5R6MC
Part No.:
ECS-MPIL0530-5R6MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDECS-MPIL0530-5R6MC.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH SMD
Comments
ECS-MPIL0530-5R6MC Specifications
Series:
ECS-MPIL0530
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±20%
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)