MEAN WELL USA Inc. ELG-150-C1400BE
Part No.:
ELG-150-C1400BE
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELG-150-C1400BE.pdf
Comments
ELG-150-C1400BE Specifications
Series:
ELG-150-C (150W)
Voltage - Input (Min):
100VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
107 ~ 214V
Current - Output (Max):
1.4A
Power (Watts):
150 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Ratings:
IP65
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
91%
Size / Dimension:
7.68" L x 2.48" W x 1.40" H (195.0mm x 63.0mm x 35.5mm)