MEAN WELL USA Inc. ELG-200-42D2-3Y
Part No.:
ELG-200-42D2-3Y
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELG-200-42D2-3Y.pdf
Description:
LED AC/DC DRIVER 200W
Comments
ELG-200-42D2-3Y Specifications
Series:
ELG-200 (200W)
Type:
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Min):
100VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
42V
Current - Output (Max):
4.76A
Power (Watts):
200 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
92.5%
Size / Dimension:
8.66" L x 2.80" W x 1.48" H (220.0mm x 71.0mm x 37.5mm)