MEAN WELL USA Inc. ELG-75-C500-3Y
Part No.:
ELG-75-C500-3Y
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELG-75-C500-3Y.pdf
Description:
LED CC AC/DC DRIVER 75W
Comments
ELG-75-C500-3Y Specifications
Series:
ELG-75-C (75W)
Voltage - Input (Min):
100VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
75 ~ 150V
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
75 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
91%
Size / Dimension:
6.14" L x 2.48" W x 1.40" H (156.0mm x 63.0mm x 35.5mm)