Panasonic Electronic Components ELL-4FG2R0NA
Part No.:
ELL-4FG2R0NA
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELL-4FG2R0NA.pdf
Description:
FIXED IND 2UH 1.55A 70 MOHM SMD
Comments
ELL-4FG2R0NA Specifications
Inductance:
2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.55 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
DC Resistance (DCR):
70mOhm
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)