Panasonic Electronic Components ELL-4FG330MA
Part No.:
ELL-4FG330MA
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELL-4FG330MA.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 400MA 1.06OHM SMD
Comments
ELL-4FG330MA Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
400 mA
Current - Saturation (Isat):
360mA
DC Resistance (DCR):
1.06Ohm
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)