Panasonic Electronic Components ELL-6GG2R2M
Part No.:
ELL-6GG2R2M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELL-6GG2R2M.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 2A 45 MOHM SMD
Comments
ELL-6GG2R2M Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
1.95A
DC Resistance (DCR):
45mOhm
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)