Panasonic Electronic Components ELL-6GG2R7M
Part No.:
ELL-6GG2R7M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELL-6GG2R7M.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 1.8A 54 MOHM SMD
Comments
ELL-6GG2R7M Specifications
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.8 A
Current - Saturation (Isat):
1.85A
DC Resistance (DCR):
54mOhm
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)