Panasonic Electronic Components ELL-6UH181M
Part No.:
ELL-6UH181M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELL-6UH181M.pdf
Description:
FIXED IND 180UH 470MA 750MOHM SM
Comments
ELL-6UH181M Specifications
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
470 mA
DC Resistance (DCR):
750mOhm
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)