Panasonic Electronic Components ELL-6UH270M
Part No.:
ELL-6UH270M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELL-6UH270M.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 1.2A 110 MOHM SMD
Comments
ELL-6UH270M Specifications
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
DC Resistance (DCR):
110mOhm
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)