Panasonic Electronic Components ELL-6UH330M
Part No.:
ELL-6UH330M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELL-6UH330M.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.1A 130 MOHM SMD
Comments
ELL-6UH330M Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.1 A
DC Resistance (DCR):
130mOhm
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)