Panasonic Electronic Components ELL-6UH331M
Part No.:
ELL-6UH331M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELL-6UH331M.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 330MA 1.36OHM SM
Comments
ELL-6UH331M Specifications
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
330 mA
DC Resistance (DCR):
1.36Ohm
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)