Panasonic Electronic Components ELL-6UH560M
Part No.:
ELL-6UH560M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELL-6UH560M.pdf
Description:
FIXED IND 56UH 800MA 210MOHM SMD
Comments
ELL-6UH560M Specifications
Inductance:
56 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
800 mA
DC Resistance (DCR):
210mOhm
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)