Panasonic Electronic Components ELL-6UH680M
Part No.:
ELL-6UH680M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELL-6UH680M.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 700MA 230MOHM SMD
Comments
ELL-6UH680M Specifications
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
230mOhm
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)