Panasonic Electronic Components ELL-SFG181MA
Part No.:
ELL-SFG181MA
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELL-SFG181MA.pdf
Description:
FIXED IND 180UH 180MA 4.3OHM SMD
Comments
ELL-SFG181MA Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
G
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
180 mA
Current - Saturation (Isat):
180mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
4.3Ohm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)