Panasonic Electronic Components ELT-3KN135C
Part No.:
ELT-3KN135C
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELT-3KN135C.pdf
Description:
FIXED IND 1.1MH 30MA 32OHM SMD
Comments
ELT-3KN135C Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
ELT3KN
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1.1 mH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
30 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
32Ohm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
Features:
Size / Dimension:
0.130" L x 0.122" W (3.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)