Panasonic Electronic Components ELT-5KT220LA
Part No.:
ELT-5KT220LA
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELT-5KT220LA.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 420MA 900MOHM SMD
Comments
ELT-5KT220LA Specifications
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
420 mA
DC Resistance (DCR):
900mOhm
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)