Panasonic Electronic Components ELT-5KT3R3MA
Part No.:
ELT-5KT3R3MA
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELT-5KT3R3MA.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1A 170 MOHM SMD
Comments
ELT-5KT3R3MA Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1 A
DC Resistance (DCR):
170mOhm
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)