Panasonic Electronic Components ELT-5KT4R7MA
Part No.:
ELT-5KT4R7MA
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDELT-5KT4R7MA.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 950MA 200MOHM SM
Comments
ELT-5KT4R7MA Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
950 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)