Astrodyne TDI EPM30-050-BC-0F0
Part No.:
EPM30-050-BC-0F0
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDEPM30-050-BC-0F0.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 30W
Comments
EPM30-050-BC-0F0 Specifications
Series:
EPM30 (30W)
Voltage - Input:
80 ~ 275 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output 1:
6 A
Power (Watts):
30W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Size / Dimension:
3.77" L x 2.16" W x 1.00" H (95.8mm x 54.9mm x 25.4mm)