KEMET ESD-FPL-40-10
Part No.:
ESD-FPL-40-10
Manufacturer:
KEMET
Category:
Cable Ferrites
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDESD-FPL-40-10.pdf
Description:
NI-ZN FOR FLAT CABLE, BARE 34.8
Shipping
Inventory:736
Comments
ESD-FPL-40-10 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
KEMET
Series:
ESD-FPL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Flat
Design:
Solid
Impedance @ Frequency:
Material:
NIZn
Inner Dimension:
1.370" W x 0.051" H (34.80mm x 1.30mm)
Outer Dimension:
1.575" W x 0.256" H (40.00mm x 6.50mm)
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging
Length:
0.394" (10.00mm)