KEMET ESD-R-31SR
Part No.:
ESD-R-31SR
Manufacturer:
KEMET
Category:
Cable Ferrites
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDESD-R-31SR.pdf
Description:
MN-ZN FERRITE HIGH Z TROIDS/RING
Shipping
Inventory:156
Comments
ESD-R-31SR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
KEMET
Series:
ESD-R-SR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Round
Design:
Solid
Impedance @ Frequency:
Material:
MnZn
Inner Dimension:
0.787" Dia (20.00mm)
Outer Dimension:
1.220" Dia (31.00mm)
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging
Length:
0.587" (14.90mm)