ERP Power, LLC ESS030E-0620-42
Part No.:
ESS030E-0620-42
Manufacturer:
ERP Power, LLC
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDESS030E-0620-42.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 24-42V 620MA
Comments
ESS030E-0620-42 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
ERP Power, LLC
Series:
ESS (30W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
220VAC
Voltage - Input (Max):
240VAC
Voltage - Output:
24 ~ 42V
Current - Output (Max):
620mA
Power (Watts):
26 W
Voltage - Isolation:
Dimming:
Analog, ELV
Features:
OCP, OTP, SCP
Ratings:
IP64, NEMA 410
Operating Temperature:
-30°C ~ 90°C
Efficiency:
87%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)